Zemí s nejlepšími podmínkami pro podnikání je třetí rok v řadě Nový Zéland, za kterým následují Singapur a Dánsko. Česká republika obsadila 35. příčku. Vyplývá to z každoroční zprávy Doing Business, kterou dnes zveřejnila Světová banka (SB). Zpráva sleduje, jakým způsobem v jednotlivých zemích regulační opatření ovlivňují podnikatelskou aktivitu.

Česká republika si vede dobře zejména v podmínkách pro zahraniční obchod, kde jí patří první příčka. V podmínkách pro zahájení podnikání je ale až na 115. místě a v podmínkách pro získání stavebního povolení dokonce až na 156. příčce.

Zpráva hodnotí také například podmínky pro získání dodávek elektřiny, pro registraci majetku, pro získání úvěru, pro placení daní či pro řešení platební neschopnosti.

Zpráva Doing Business zahrnuje celkem 190 států. V rámci zemí visegrádské čtyřky si nejlépe vede Polsko, kterému patří 33. místo. Slovensko obsadilo 42. příčku a Maďarsko 53.

Česká republika se v celkovém žebříčku nachází například před Švýcarskem, Japonskem, Izraelem či Itálií. Zaostává však mimo jiné za Ruskem, Rwandou, Kazachstánem nebo Ázerbájdžánem.

Zdroj: Zpráva Doing Business 2019, Světová banka

 

Jak sami vidíte, podmínky pro podnikání jsou v ČR lepší, než jinde. Ekonomika tu roste a podnikatelům se daří. Vždyť Česká republika se v celkovém žebříčku nachází například před Švýcarskem, Japonskem, Izraelem či Itálií. Podnikání nebylo nikdy jednodušší, existuje spoustu způsobů, jak získat peníze na rozjezd podnikání.

 

Zdroj: euro.cz
Celý článek ZDE