Jste podnikatel, kterému záleží nejen na tom, aby jeho produkty a služby byly úspěšné, ale také na tom, aby nepřišli o svoje peníze v případě neuhrazených faktur? Neuhrazené platby za produkty a služby jsou totiž noční můrou všech podnikatelů, a proto si od září minulého roku si mohou podnikatelé pojistit své rizikové faktury.

Na trhu jste se již zajisté setkali s různými druhy pojištění od těch životních až po neživotní, které pojistí váš majetek, ale také případy úrazu, nemoci či smrti. Ale co byste řekli na pojištění, které by vám zajistilo v případě podnikání, že nepřijdete o peníze, které vám odběratelé vašich produktů a služeb neuhradí? Zní to jako sen? Tak se můžete bez obav probudit, protože sny se stávají realitou, a to i v tomto případě.

Jedná se o unikátní pojištění jednotlivých faktur proti nezaplacení, které je určené živnostníkům a malým firmám.

Sjednání je rychlé, jednoduché, hotové do 5 min on-line.

 

Kolik pojištění stojí a jak se to určuje?

Cena pojištění závisí na celé řadě parametrů a její výpočet probíhá v reálném čase, s ohledem na aktuální informace o platební morálce a finanční situaci odběratele. Typicky se pojistné pohybuje v rozmezí 1-2% z hodnoty pojišťované faktury. V tom je zahrnuto jak riziko nezaplacení, tak i předcházení škodě, tedy aktivní sledování každé faktury Call Centrem a průběžné upomínání pohledávky, které zahajujeme několik dnů po splatnosti, není-li faktura včas uhrazena.

SPOČÍTAT, kolik stojí pojištění faktur

 

Do tohoto pojištění jsou zahrnuté případy jako platební neschopnost či neochota odběratele fakturu zaplatit nebo vyhlášení úpadku odběratele. Je možné pojistit faktury v hodnotě od 10 až do 250 tisíc korun včetně DPH pro odběratele v Česku a na Slovensku. Podmínkou je, aby odběratel i dodavatel měli IČO.

 

A jaké výhody z pojištění plynou?

Jedná se o komplexní službu, díky které získáte jistotu vyplacení peněz za pojištěnou fakturu, sledování platby a urgenci odběratelů a další kroky spojené s vymáháním pohledávky, které půjdou zcela mimo vás. Už tak nebudete muset hledat “vzor upomínky” a přemýšlet, jak si napsat o úhradu nezaplacené faktury. Svým obchodním partnerům už budete volat v příjemnějších záležitostech, než je vymáhání dluhu po splatnosti. To vše zařídí PojištěnáFaktura.cz za Vás. Službu můžete sjednat z pohodlí domova nebo své kanceláře, tedy on-line a celý proces vám zabere jen pár minut.

 

V případě, že se peníze nepodaří vymoct od odběratele, tak vy i přes to budete mít jistotu, že o peníze nepřijdete. Do 90 dnů od data splatnosti vám peníze vyplatí na účet pojišťovna.

 

S unikátním „InsurTech“ řešením, které v zájmu klientova komfortu využívá moderní technologické inovace, přišla na trh dynamická,makléřská, pojišťovací společnost INSIA ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Nově od 1. 4. 2018 je tato služba dostupná všem podnikajícím klientům ČSOB banky.

Zatím je pojištění nabízené pouze klientům ČSOB pojišťovny, klientům společnosti INSIA a ČSOB banky.

 

S neuhrazenými fakturami má zkušenost 9 z 10 firem a často už svoje peníze nikdy neuvidí. Díky produktu PojištěnáFaktura.cz máte možnost snížit finanční riziko svého podnikání, lépe plánovat svoje obchodní aktivity a tím stabilizovat cash flow.

 

Na jaře roku 2017 proběhl rozsáhlý průzkum trhu, který provedla společnost Ipsos. Kompletní výsledky zkušenosti podnikatelů a menších firem podnikající na území ČR si můžete přečíst ZDE