Majitelé iPhonů či chytrých hodinek Apple Watch mohou od úterý svými přístroji bezkontaktně platit u obchodníků. Službu Apple Pay budou moci využít, pokud jsou klienty finančních institucí, mezi něž patří Česká spořitelna, Komerční banka nebo Moneta Money Bank, Air Bank nebo mBank.

 

 

Služba Apple Pay je k dispozici pro chytré telefony iPhone SE nebo iPhone 6 a novější. Platby umožňují také všechny modely Apple Watch. Pro použití je třeba přidat platební kartu do aplikace Wallet, to provedete naskenováním karty a zadáním kontrolního CVV kódu ze zadní strany karty.

 

FOTO: mif, Novinky

U nižších částek není, podobně jako u bezkontaktních platebních karet, vyžadováno zadání PIN kódu. O citlivá data se obávat nemusíte, obchodník nedostane údaje o vašich platebních kartách, protože se při platbách používá virtuální karta vytvořená při nastavení Apple Pay. Hodinkami můžete platit, i když iPhone nemáte u sebe.

Jak uhradit nákup

Placení je jednoduché. U telefonů, jež odemykáte čtečkou prstů, podržíte prst na čtečce a přiložíte ji k bezkontaktnímu terminálu. Pokud telefon odemykáte skenem obličeje, zmáčknete dvakrát zapínací tlačítko a potom displej namíříte na obličej. Poté telefon přiložíte k terminálu. U hodinek stačí dvakrát zmáčknout zapínací tlačítko a umístit je k terminálu. Platit lze i online třeba s vybranými počítači MacBook nebo tablety iPad.

Držet krok s moderní dobou je nezbytné

Společnost INSIA, která stojí za službou PojištěnáFaktura.cz, spustila InsurTech revoluci už loni v září, kdy umožnila podnikatelům pojistit i jednu jedinou fakturu. Jednalo se o první službu takového typu na celém světě. Díky připravenosti a předvídavosti se podařilo pojištění faktur začlenit do dnešní uspěchané a technologicky náročné doby. Pojištění, které si klient sjedná sám, na pouhých pár kliknutí a do 5 minut, se zdálo být ještě před pár lety naprosto nemožné. Od druhé poloviny loňského roku lze pojistit faktury včetně jejich proplacení (nový podnikatelský úvěr Cashbot), a to až do výše 80 %. Peníze můžete mít na účtu dokonce do 20 minut.

 


Zdroj: novinky.cz
Celý článek ZDE