Pražský magistrát se rozhodl podpořit začínající podnikatele prostřednictvím projektu Pražský voucher, finančních poukázek, na něž je k dispozici celkem 480 milionů Kč. Ty jdou částečně z Evropských strukturálních a investičních fondů.

 

Výzva pro příjem žádostí odstartuje už v říjnu, lze ji podat výhradně elektronicky, prostřednictvím několika krátkých formulářů. Dotace může pokrýt až 85 % nákladů jednotlivých projektů, to u rozpočtů pod 500.000 Kč. Na rozpočet nad 500.000 Kč lze získat výši podpory 50 %, v tomto případě je nejvyšší dotace 2 miliony Kč.

 

Žádat o podporu mohou malé a střední podniky zaměstnávající méně než 250 lidí a s obratem nepřesahujícím 50 milionů eur ročně. Další podmínkou je sídlo firmy či provozovny v hlavním městě. „Podle našich údajů se do Pražského voucheru může zapojit přibližně 37.000 firem,“ uvedl ředitel odboru projektového řízení pražského magistrátu Jan Dobrovský.

Projekt má firmám posloužit celkem v pěti oblastech.

 

Pražský voucher. Foto: Stanislav Pecháček

Pražský voucher. Foto: Stanislav Pecháček

  • První z voucherů slouží na podporu služeb od komunikačních agentur, tvorbu vizuální identity, kampaní, webovou komunikaci, aplikace a podobně.

 

  • Druhý z nich je zaměřený na koučing a mentoring, tedy k získání dovedností a know-how od lidí, kteří se v tomto odvětví pohybují.

 

  • Třetí typ je k získání zahraničního know-how v tréninkových centrech globálního byznysu či získání obchodních kontaktů a tipů na investory od profesionálů.

 

  • Součástí podpory může být také účast na zahraničních výstavách a veletrzích, kde se prezentují firmy a produkty. Jde o možnost získat další kontakty.

 

  • Poslední z forem podpory je inovace, která slouží pro financování inovačních výzkumů zadaných veřejným výzkumným institucím akreditovaným u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

 

Druhé kolo výzev na příjem žádostí, které odstartuje v říjnu, může být zároveň poslední. „V říjnu vyhlásíme s největší pravděpodobností poslední vlnu výzev. Zájem žadatelů byl v prvním kole až nečekaně veliký. Očekáváme, že jen tak neutichne a zbývající finanční prostředky v druhém kole rozdáme. Podnikatelům doporučuji s podáním žádosti určitě neotálet,“ doplnil ředitel odboru Dobrovský.

 

Služba PojištěnáFaktura.cz výrazně usnadňuje fungování všem začínajícím podnikatelům, kteří se potřebují soustředit především na řízení firmy. PojištěnáFaktura.cz dokáže prověřit platební morálku všech dodavatelů, kteří jsou na trhu minimálně 3 roky. Začínající podnikatelé tak nemusí ztrácet čas s prověřováním potencionálních dodavatelů a můžou se plně věnovat svému podnikání.

 


Zdroj: Mediář
Více se dočtete ZDE