• ČSOB začíná nabízet živnostníkům a malým firmám pojištění vybraných faktur.

 • Pojistit jednu konkrétní fakturu dosud pojišťovny nenabízely. Klient navíc může vše vyřešit online.

 • Zatím novou službu ČSOB umožňuje svým klientům a klientům společnosti Insia.

  ČSOB Pojišťovna ve spolupráci s makléřskou společností Insia začíná nabízet živnostníkům a malým firmám pojištění jednotlivých vybraných faktur.

  ČSOB láká živnostníky a malé podnikatele na online pojištění i jen jedné pohledávky – Ilustrační foto. Foto: HN – Michaela Hasíková

  Vztahuje se na nezaplacení pohledávky z důvodu vyhlášení úpadku odběratele, jeho platební neschopnosti či neochoty fakturu zaplatit. Dosud takový produkt na trhu nebyl.

  Aktuálně ČSOB Pojišťovna novou službu umožňuje svým klientům a klientům společnosti Insia. S prodejem ostatním živnostníkům a podnikatelům počítá ve dvou fázích.

  “Už nyní tuto podmínku splňuje 80 tisíc subjektů. Následně, za několik měsíců, nabídku produktu rozšíříme i na podnikatele, které nám naši klienti doporučí. Pro všechny ho chceme spustit zhruba do jednoho roku. Důvodem současného omezení je, že si nastavený model chceme nejprve odzkoušet na klientech, které u nás mají finanční historii a víc je známe,” říká Vladimír Bezděk, šéf ČSOB Pojišťovny. Pojištění jednotlivých pohledávek je rizikovější, protože se riziko pojišťovny nerozkládá na všechny pohledávky. Z toho důvodu příprava projektu trvala rok a půl.


  Pokračování článku

  Zdroj: HOSPODÁŘSKÉ NOVINY