Pojištění jednotlivých faktur oceňují především menší firmy a podnikatelé, ale i drobní živnostníci, kteří nám svěřili faktury k pojištění v celkovém objemu za téměř 60 000 000 korun. Je to pro nás velká zodpovědnost a denně nám ukazuje, že tato služba má smysl. My nezapomínáme na ty, pro které může být jedna nezaplacená faktura likvidační.

 

Velkou přidanou hodnotou samotného pojištění je servis vymáhání, za který si u nás klienti nic nepřiplácí,  je obsažen v ceně pojištění. Bez dalších poplatků se postaráme o další administrativní úkony spojené s přípravou výplaty pojistného plnění. Hlavním cílem pojištění je ochránit naše klienty a zajistit jim, aby jim jejich odběratelé uhradili, ať už najednou, nebo ve splátkách. Maximálně respektujeme již nastavené obchodní vztahy s odběrateli. Po vlastní zkušenosti, kterou s námi mají dlužní odběratelé našich klientů, se velmi často stávají i oni sami našimi klienty a pojišťují si své faktury.

 

Co se po sjednání pojištění Vaší faktury bude dít dál?

🟢 Před datem splatnosti
Pojištění je platné zaplacením a o této skutečnosti Vás budeme informovat prostřednictvím Vašeho e-mailu.
V případě, že při sjednání pojištění zapomenete nahrát fakturu, nebo kontaktní údaje Vašeho odběratele, spojíme se s Vámi a společně doplníme, co bude potřeba.

🟡 V den splatnosti
V případě, že pojištěná faktura nebyla v systému označena jako uhrazená, Vám zašleme e-mail s ověřením, zda je opravdu neuhrazená a brzy se s Vámi spojíme telefonicky a domluvíme si další postup.

🟠 Týden po splatnosti
Společně si ověříme správnost kontaktů na Vašeho odběratele a v následných dnech se s ním spojíme a zjistíme, co bylo překážkou včasné úhrady. Ověříme, zda fakturu převzal popř. jí znovu zašleme. V případě úhrady zjistíme termín a ověříme si s Vámi, že platba dorazila tam, kam měla nebo domluvíme splátkový kalendář.

🟤 14 – 29 dní po splatnosti
Od našeho posledního hovoru uběhl už týden a tento čas jsme využili k zahájení aktivního vymáhání Vaší pojištěné faktury. Odběratelům voláme, odesíláme SMS a píšeme e-maily. Veškerou komunikaci zaznamenáváme do systému pojištění faktur, kde si můžete vše kontrolovat a případně se ozvat s doplňujícími otázkami.

🔴 30 / 45 / 60 dní po splatnosti
Předpokládáme, že se nám již podařilo spojit s Vaším odběratelem a po domluvě zasíláme první, druhou a třetí písemnou upomínku, kterou zasíláme doporučeným dopisem. V průběhu této doby jsme s Vaším odběratelem i s Vámi v každotýdenní komunikaci a snažíme se najít optimální řešení pro Vás i pro něj.

🟣 60 dní po splatnosti
Zasíláme poslední písemnou upomínku a upozorňujeme odběratele, že nastává poslední možnost úhrady pojištěné faktury bez navýšení spojených s předání ČSOB Pojišťovně. Zároveň si od Vás vyžádáme podklady k posouzení vyplacení škody.

🔵 70 dní po splatnosti
Předáme veškeré podklady ČSOB Pojišťovně, jejichž zástupce Vás bude v blízké době kontaktovat.

⚫️ 90 dní po splatnosti
Pokud vše proběhlo hladce, byly dodané všechny podklady včas a nebylo třeba dokládat spornost faktury, zkrátka vše proběhlo bez komplikací, můžete očekávat peníze na svém účtu, tedy přesně řečeno 85 % z dlužné částky (po odečtu případných plateb, které odběratel zaslal v průběhu procesu vymáhání).

 

Jaké faktury lze pojistit?

– faktury vystavené PŘED DATEM SPLATNOSTI, která není delší než 90 dní,
– faktury v celkové výši od 10 000 Kč  – 500 000 Kč,
– faktury za odběratele v České republice i na Slovensku,
– faktury vystavené mezi firmami, tedy odběratel je firma (s IČ).

 

  • Chcete i Vy vyzkoušet pojištění od PojištěnáFaktura.cz, které za Vás zdarma řeší i vymáhací proces a nudnou administrativu včetně přípravy a předání dokumentace ČSOB Pojišťovně, která Vám vyplatí odškodné ve výši 85 % z dlužné faktury.

 

Zajímá Vás cena pojištění Vaší konkrétní faktury?

Co o službě PojištěnáFaktura.cz říkají naši klienti?

Mám přehled
„Na pojištění faktur mi vyhovují přehledně zpracované internetové stránky. Rychlá registrace proběhla snadno on-line. Smlouvy jsou přehledné. Fakturu pojistím během pár minut za přijatelnou cenu a vše vyřeším ze svého počítače z kanceláře. V případě prodlevy se splatností mě kontaktuje zástupce z PojištěnáFaktura.cz a případ řešíme. Zatím nedošlo k pojistné události. Se službou pojištění faktur jsem spokojená.“
Mrázková Anna, jednatelka Mrázek Pb s.r.o., www.mrazekpb.cz

100% návratnost zisků
„Oceňuji mít pojištěné faktury i na Slovensku, kde je vymahatelnost práva obtížnější. Jistota zaplacení jedné větší faktury zcela pokryje výdaje za pojistné u faktur s menším rizikem. Spolupráci můžu hodnotit velmi kladně, vždy se nám investice do pojištění přinejmenším vrátily.“
Jaroslav Vodička, jednatel APIDOMIA s.r.o., www.apidomia.cz

Klid a jistota
„Náš největší klient, firma, která má okolo půl miliardy ročního obratu, nakoupila zboží za 17.410 Kč. Za pojištění u Vás jsme zaplatili 306 Kč (!!!). Jsou to nejlépe investované peníze!!! Za tyto peníze můžeme mít například tři obědy u nás v kantýně, nebo třeba jedno balení kvalitního bílého papíru formátu A4. A u Vás..??? Za 306 korun českých získáme JISTOTU, a KLID… Můžeme delegovat tu špinavou práci na Vás, na profesionály. A my, jakožto malá firmy o dvou lidech, dvou ženách, které pracují srdcem… nemusíme volat a poníženě prosit o peníze.“
Jana Adolfová, www.famtoys.cz

Rozvoj podnikání
„Díky službám pojištěné faktury mám již klidnější spaní, společnost za mě vyřeší případné problémy napřímo s odběratelem. Vaše služba mi umožnila beze strachu rozšířit okruh mých odběratelů, pomohla mi vyrovnat tok financí a ušetřila mě potupného doprošování o peníze, které mi za dodané zboží náleží.“
Lenka Varousová

Více naleznete na našich webových stránkách v sekci REFERENCE.

👉 Bezpečné a dostupné on-line pojištění faktur: https://pojistenafaktura.cz/

Kalkulace pojištění je ZDARMA a zabere Vám pár vteřin, stačí zadat odběratele a výši faktury, my Vám cenu spočítáme, a pak už stačí jen zaplatit cenu pojištění kartou nebo převodem.

 

Nezaplacené faktury jsou riziko podnikání a také jistá „černá můra“. Následovat může druhotná platební neschopnost a veškeré obtíže s ní související. Řešením může být revoluční služba PojištěnáFaktura.cz. Tento projekt vznikl v dílně úspěšné makléřské společnosti INSIA, která v pojišťovací oblasti působí dlouhá léta a s obdobnými projekty již má zkušenosti.

INSIA nabízí komplexní pojištění firem

Pomáháme klientům v okamžiku, kdy to nejvíce potřebují. Máme zkušenostisíť poboček po celé České republice a je pro nás samozřejmostí přinášet Vám kvalitní služby a odbornou péči. Spolupráce s tuzemskými i zahraničními pojišťovnami je zárukou optimálního řešení pro Vás.

Pojištění je nezbytnou ochranou Vašeho podnikání.

 

Pokud vás trápí více to, že aktuálně nemáte dostatečnou finanční rezervu, tak si můžete stabilizovat cash flow profinancováním faktur přes aplikaci CashbotŽádosti o úvěr se vyřizují on-line, bez nutnosti návštěvy pobočky či jiného obchodního místa, vyhnete se tak osobnímu kontaktu. Více na: https://cashbot.cz/