Živnostník roku

Soutěž patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi. V hodnocení dosahujeme maximální objektivity a vytváříme zcela ojedinělé vzájemné porovnání účastníků v jednotlivých krajích i za celou Českou republiku.

Cena Hospodářských novin Moneta Živnostník roku 2020 je určena všem živnostníkům v České republice, kteří splňují následující podmínky:

  • podnikatel podniká v ČR dle platných zákonů a je minimálně 1 rok vlastníkem platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle platných právních předpisů
  • podnikatel nemá v evidenci daňové nedoplatky
  • účastník není v insolvenci dle zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon)
  • podnikatel nebyl pravomocně odsouzen pro trestný čin, jehož skutková podstata souvisí s předmětem podnikání soutěžícího, nebo pro trestný čin proti majetku
  • podnikatel nemá splatný nedoplatek na pojistném a na penále na veřejné zdravotní pojištění nebo pojistném a na penále na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti

Zájemci o účast v soutěži Moneta Živnostník roku 2020 odpovídají na stručné otázky, které charakterizují jejich živnostenské podnikání. Dále popisují svůj podnikatelský příběh. Síla a hloubka podnikatelského příběhu pak rozhodují o postupu do jednotlivých krajských kol.

 

A jak to letos dopadlo?

 

Nejlepší podnikatelé na Hradecku vyrábějí lyže a zdravotnické pomůcky

Odbornou porotu v Královéhradeckém kraji nejvíce zaujala a titul Vodafone Firma roku 2020 Královéhradeckého kraje získala společnost LabMediaServis, která se věnuje výrobě kultivačních médií, diagnostických roztoků a krevních derivátů. MONETA Živnostníkem roku 2020 Královéhradeckého kraje se stal Zdeněk Fryml, který vyrábí dřevěné lyže a saně.

kralovehradecky kraj

MONETA Živnostník roku 2020 Královéhradeckého kraje:

1. Zdeněk Fryml – výroba dřevěných lyží a saní (Dobré)
2. Jan Jirman – chov včel a výroba medu (Hronov)
3. Milan Vídenský – projektant rodinných domů (Potštejn)

MONETA Živnostník roku Srdcař Královéhradeckého kraje Zdeněk Fryml

Na Pardubicku oslavuje vítězství lesník a systémy na platbu jízdného

Správou lesních majetků a lesnickým poradenstvím zaujal Aleš Erber, a stal se tak nejlepším živnostníkem v Pardubickém kraji. Mezi firmami odbornou porotu v regionu jednoznačně oslovila společnost Mikroelektronika, která se věnuje vývoji a výrobě odbavovacích systémů pro veřejnou dopravu.

MONETA Živnostník roku 2020 Pardubického kraje:

1. Aleš Erber – správa lesních majetků a lesnické poradenství (Chvojenec)
2. Petra Makovská – výchova a výcvik psů (Svitavy)
3. Barbora Myo – výtvarnice a vizážistka (Pardubice)

MONETA Živnostník roku Srdcař Pardubického kraje Petra Makovská

V Karlových Varech zabodovali výtvarník a parfumerské flakony

Vodafone Firma roku 2020 Karlovarského kraje se jmenuje Heinz-Glas Decor a je světovým lídrem ve výrobě kosmetických a parfumerských flakonů. Titul MONETA Živnostník roku 2020 Karlovarského kraje získal výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu Miroslav Vostrý.

MONETA Živnostník roku 2020 Karlovarského kraje:

MONETA Živnostník roku 2020 Karlovarského kraje:
1. Miroslav Vostrý – výtvarník se zaměřením na dětskou tvorbu (Cheb)
2. Václav Zůna – architekt (Aš)
3. Monika Strausová – výroba a prodej cukrářských výrobků (Jáchymov)

MONETA Živnostník roku Srdcař Karlovarského kraje Miroslav Vostrý

Mezi živnostníky na jihu Čech zaujalo zpracování kamene, mezi firmami s přehledem zvítězilo upravování aut pro tělesně postižené

V Jihočeském kraji získala titul Vodafone Firma roku 2020 společnost API CZ, která upravuje vozidla pro tělesně postižené. Titul MONETA Živnostník roku 2020 Jihočeského kraje vybojovala Markéta Nováková opracovávající přírodní kámen.

MONETA Živnostník roku 2020 Jihočeského kraje:
1. Markéta Nováková – opracování přírodního kamene (Velešín)
2. Blanka Musílková – zpracování skla nad kahanem (Mirotice)
3. Dagmar Marková – ruční zakázkové oděvní i neoděvní střihy (České Budějovice)

MONETA Živnostník roku Srdcař Jihočeského kraje Blanka Musílková

MONETA Živnostník roku 2020 Ústeckého kraje

1. místo Zdeněk Oravec
2. místo Vladislava Krajníková
3. místo Miloš Kratochvíl
MONETA Živnostník roku Srdcař Ústeckého kraje Zdeněk Oravec

Gratuluje vítězům a přejeme všem finalistům pevné zdraví a další podnikatelské úspěchy nejen v roce nadcházejícím.

 

On-line služby, které pomáhají podnikatelům v jejich růstu a ochraně financí

Čím dál více je potřeba podporovat české živnostníky a menší firmy a pomoci jim překonat nejen dopadu vlivu COVID-19. Níže Vám představíme 2 on-line služby, které podporují, jak nově zavedené firmy, které patří mezi nejzranitelnější, tak firmy a živnostníky, kteří podnikají léta a aktuálně řeší změny v podnikání. Pandemie přinesla v mnohých odvětví útlum, jiným oborům pomohla. Všechny ale spojuje nutnost finanční jistoty. Ať už ve smyslu investic do růstu firmy, stability cash-flow nebo redukce vzniklých pohledávek. Níže si představíme, jak přesně Vám mohou z pohodlí domova a v pár minutách pomoci on-line služby pro podnikatele a zajistit Vám mj. i finance do druhého dne.

Aplikace Cashbot
Díky profinancování faktur přes aplikaci Cashbot získáte peníze rychle – mnohdy v řádech minut, nejpozději do druhého dne. Na této službě nejvíce oceníte:
– možnost získat finanční prostředky rychle a jednoduše, do druhého dne na Váš účet
– možnost vyřídit vše on-line, bez nutnosti návštěvy pobočky či jiného obchodního místa, vyhnete se tak osobnímu kontaktu
– možnost využít financování právě ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete

Vzhledem k tomu, že limit výše úvěru se posuzuje individuálně a čerpá se vždy odečtem konkrétní faktury, je toto řešení vhodné pro všechny podnikatele, živnostníky a firmy. Profinancování faktur je zcela diskrétní, nejedná se tedy o veřejné aukce.

👉 On-line financování faktur: https://cashbot.cz/

 

PojištěnáFaktura.cz
Účinnou prevencí, jak si ochránit své peníze v budoucnosti je pojištění jednotlivých faktur proti neschopnosti nebo nevůli odběratele dostát svým závazkům.

Pojištění se vztahuje na:
– faktury PŘED DATEM SPLATNOSTI, která není delší než 90 dní
– faktury v celkové částce od 10 000 Kč  – 500 000 Kč
– faktury za odběratele v České republice i na Slovensku
– faktury vystavené mezi firmami, tedy odběratel je firma (s IČ)

Pojištění je vhodné zejména pro drobné živnostníky a menší firmy a podnikatele, kteří si mohou pojistit jen rizikové faktury. V rámci pojištění je klientům poskytnutý zcela zdarma i servis vymáhání, jehož úkolem je bez narušení obchodních vztahů dohlédnout na úhradu dlužných faktur do 90 dní po datu splatnosti.

👉 Bezpečné a dostupné on-line pojištění faktur: https://pojistenafaktura.cz/

 

 

Zdroj:firmaroku.cz