Koronavir výrazně ohrožuje nejen zdraví, ale i ekonomiku. Pružná reakce na aktuální situaci a učinění preventivních kroků bude rozhodující pro budoucí podnikání v ČR. Je třeba jednat včas a pokusit se eliminovat dopady vzniklé vlivem koronaviru. Od vyhlášení nouzového stavu panuje nejistota a vše poukazuje na upadající platební morálku. Jsme na začátku „krize“ a je třeba si stanovit strategii, jak přežít nejen teď, ale i v následných měsících, které v mnoha případech budou bolet.

 

Přehled možností, které ochrání vaše podnikání:

1. Úvěr COVID
Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. nabízí pro podnikatele zasažené koronavirem Úvěr COVID.  Žádost a její přílohy lze podat POUZE zde (tj. prostřednictvím E-Podatelny). Tento úvěr je bez poplatků s ročním odkladem splátek se splatností na 2 roky. Je určen pro malé a střední podniky, u kterých došlo k opoždění, pozastavení, nebo zrušení plnění z obchodních kontraktů z důvodu opatření k zamezení šíření koronavirové infekce.

Bohužel nechrání drobné živnostníky s ohledem na minimální výši úvěru 500 000 Kč až 15 000 000 Kč.

👉 Úvěr COVID – žádosti přes e-podatelnu: https://www.cmzrb.cz/podnikatele/uvery/uver-covid/zadost-o-zvyhodneny-uver-covid/

 

2. Aplikace Cashbot
Díky profinancování faktur přes aplikaci Cashbot získáte peníze rychle – mnohdy v řádech minut, nejpozději do druhého dne. Na této službě nejvíce oceníte:
– možnost získat finanční prostředky rychle a jednoduše, do druhého dne na Váš účet
– možnost vyřídit vše on-line, bez nutnosti návštěvy pobočky či jiného obchodního místa, vyhnout se tak osobnímu kontaktu
– možnost využít financování právě ve chvíli, kdy to nejvíce potřebujete

Vzhledem k tomu, že limit výše úvěru se posuzuje individuálně a čerpá se vždy odečtem konkrétní faktury, je toto řešení vhodné pro všechny podnikatele, živnostníky a firmy.

👉 On-line financování faktur: https://cashbot.cz/

 

3. PojištěnáFaktura.cz
Účinnou prevencí, jak si dnes ochránit své peníze v budoucnosti je pojištění jednotlivých faktur proti neschopnosti nebo nevůli odběratele dostát svým závazkům.

Pojištění se vztahuje na:
– faktury PŘED DATEM SPLATNOSTI, která není delší než 90 dní
– faktury v celkové částce od 10 000 Kč  – 500 000 Kč
– faktury za odběratele v České republice i na Slovensku
– faktury vystavené mezi firmami, tedy odběratel je firma (s IČ)

Pojištění je vhodné zejména pro drobné živnostníky a menší firmy a podnikatele, kteří si mohou pojistit jen rizikové faktury. V rámci pojištění je klientům poskytnutý zcela zdarma i servis vymáhání, jehož úkolem je bez narušení obchodních vztahů dohlédnout na úhradu dlužných faktur do 90 dní po datu splatnosti.

👉 Bezpečné a dostupné on-line pojištění faktur: https://pojistenafaktura.cz/

 

Zatím přesně nevíme, co přinese budoucnosti českému podnikání, ale už teď víme, že je třeba na vzniklou situaci reagovat bezodkladně. Zažíváme situaci, která v ČR ani ve světě v moderních dějinách ještě nenastala a tak jaksi šití roušky v ČR lidé sami si budou muset opět poradit i podnikatelé…

Držme se!