V konkurzu kvůli šestnáctimilionovým dluhům skončila společnost J.K.L. Trade, která téměř deset let provozovala obchody se sportovním oblečením Columbia. Problémy měla už před koronavirem.

 

Do konkurzu poslal společnost majitel Jindřich Gaier, který listu HN uvedl, že s finančními problémy zápasila firma už od loňska, kdy se podnik propadl do ztráty. Největšími věřiteli jsou dodavatelé, společnost také dluží přes tři miliony pražskému finančnímu úřadu, další půl milionu postrádají zaměstnanci. Jedním z největších věřitelů je další Gaierova společnost OC Braník, které dluží 2,6 milionu korun.

 

Prodejna v pražském outletu Fashion Arena už po uvolnění vládních restrikcí neotevřela, další obchody v Jihlavě, Hradci Králové, Ostravě nebo Táboře by měly zavřít do konce června.

 

Značka sportovního oblečení Columbia Sportswear však redakci iDNES.cz zaslala prohlášení, v němž upozorňuje na to, že problémy nemá. 

„Columbia Sportswear Company ani naše lokální pobočka nečelí riziku bankrotu. Finanční situace JKL Trade má na pozici značky Columbia na českém trhu nulový dopad. Jsme finančně stabilní a optimističtí pokud jde o naši budoucnost v tomto regionu,” uvedla manažerka pobočky pro ČR Radka Šabatková.

 

Podnikatelé a firmy v ČR mají nástroje, jak eliminovat dopady škod působené koronavirem

Ideální možností, jak ochránit budoucí peníze, je pojistit si jednotlivé faktury proti neschopnosti nebo nevůli odběratele uhradit. V rámci pojištění získáte i exkluzivní službu, která za vás komunikuje s odběratelem a snaží se najít cestu k umoření celého dluhu. V případě neúspěchu ČSOB Pojištovna v rámci pojištění vyplatí 85 % z hodnoty pojištěné faktury. Faktury si lze pojistit na webu https://pojistenafaktura.cz/.

Kalkulace pojištění je zdarma a zabere Vám pár vteřin, stačí nám zadat odběratele a výši faktury:

 

Pokud vás trápí více to, že aktuálně nemáte dostatečnou finanční rezervu, tak můžete stabilizovat cash flow profinancování faktur přes aplikaci CashbotŽádosti o úvěr se vyřizují on-line, bez nutnosti návštěvy pobočky či jiného obchodního místa, vyhnete se tak osobnímu kontaktu. Více na: https://cashbot.cz/

 

 

Zdoj: iDnes.cz
Původní článek: ZDE