Za Pavlem Kovaříkem, jednatelem společnosti Ateliér Dako – nábytek pro restaurace a kavárny, jsme se s týmem PojištěnáFaktura.cz vydali osobně do vzorkovny na Praze 4.

Zajímal nás přínos pojišťování faktur. Pavel si u nás pojišťuje faktury  pravidelně od března 2019. Ptali jsme se i na uživatelskou přívětivost webového formuláře, kde je možné pojistit si vybrané faktury v pár minutách.

Inspirativní rozhovor přispěl nejen ke zkvalitnění našich služeb, ale i vzniku tohoto nového webu, jehož tváří se Pavel stal.

PŘÍBĚH NAŠEHO KLIENTA:

Atelier Dako pojišťuje několik faktur měsíčně. Hlavní výhodu pojištění faktur vidí v možnosti jít do vyššího rizika, tzn. že i novým „neprověřeným“ zákazníkům může nabídnout velmi poptávanou a žádanou platbu na fakturu, až po dodání zboží. Je to velmi cenná konkurenční výhoda. Díky pojištění faktur má navíc jistotu, že když odběratel nezaplatí, protože nechce nebo nemůže, dostane firma zpět 85 % z hodnoty faktury. A to je k nezaplacení.

 

Přes 20 let v gastronomii Petra Kovaříka poučilo o tom, že platba předem je za dodání nábytku na míru nejlepší prevencí. Nicméně tento obor se vyznačuje rychloobrátkou peněz – tedy nejprve musím vydělat a až pak platit. Aby se vydělat dalo, je potřeba mít fungující, zařízený obchod atd. U začínajících podniků se jedná začarovaný kruh, kde obvykle vyhrává dodavatel, který je ochoten s platbou chvilku počkat. Rizika jsou však velmi vysoká a co si pak počít s nábytkem na míru?

Více o Ateliér Dako:

Firmu Ateliér Dako jsme založili v Praze 10. dubna 1995, nejdříve ve formě sdružení podnikatelů a od roku 2007 pak již ve formě společnosti s r.o.. Od té doby se specializujeme na zajištění kvalitních služeb v oblasti prodeje nábytku pro gastronomická zařízení. Nabízíme především nábytek širokého využití pro interiéry a terasy restaurací, kaváren, cukráren, barů, jídelen, hotelů, firem a institucí. Kladem důraz na to, aby náš nábytek dobře odolával náročným podmínkám při každodenním používání.

Na českém trhu zastupujeme celou řadu renomovaných zahraničních výrobců, francouzskou společnost SM France (stolové desky), italskou firmu Metalmobil (moderní dřevěný, kovový a čalouněný nábytek), italskou firmu Gaber (moderní plastový nábytek), italskou firmu Antiga (ratanový a hliníkový nábytek) a další. Náš nábytek je z velké části vyráběn v Čechách, dlouholetá spolupráce s truhlářskými firmami nám umožňuje vyrábět také nábytek na zakázku.

Dodáváme značkové restaurační, kavárenské a jídelní stoly, židle a křesílka z tradičních i moderních materiálů, výstřední i klasické tvary barových židlílavice a sedací boxy zhotovené i na míru, moderní nábytek jednoduchých tvarů, zahradní nábytek a ratanový nábytek nejenom pro terasy a zahrádky, slunečníky, jejichž výhodou není dnes už jen zastínění, stolové desky a stolové podnože, ze kterých si sestavíte vlastní stůl.

Vizitkou naší společnosti, jsou reference z celé České republiky i zahraničí. Nábytek u Ateliéru Dako si zakoupilo již mnoho spokojených zákazníků, významných firem a institucí. Například Senát České Republiky, Pražský hrad a nebo Americké velvyslanectví.

 

A co o pojištění faktur říká sám Pavel Kovařík?

„Služba PojištěnáFaktura.cz je produkt, který na trhu dlouho chyběl. Je to rychlý nástroj, se kterým se snadno pracuje. Oceňuji hlavně možnost řešení on-line bez čekání.

 

V našem týmu si ceníme klientů, pro které se pojištění stává takřka rutinní záležitostí a pravidelně pojišťují faktury všech svých nových zákazníků. Sjednání pojištění je jednoduché, snadné a pokud zvládnete nákup na e-shopu, zvládnete si i pojistit fakturu, což potvrzují i naši zákazníci.

Je to tak jednoduché!

Pojištění si sjednáte sami, stačí Vám pouze IČ a faktura vystavena na jiný fakturační subjekt disponující identifikačním číslem.

Aktualizace dat (pokaždé ověřujeme Vaše odběratele) běží on-line každou vteřinu, takže Vám nikdy nic neunikne 😊

Limit faktur je 500 000 Kč a nejnižší fakturovaná částka je stanovena na 10 000 Kč. Pojistit si faktury se zpravidla vyplatí u nižších faktur z důvodu neefektivity při soudním vymáháním, kde samotný soud může vyjít dráž než dluh samotný. Naopak „velké“ faktury mohou v případě neuhrazení podnikání našich klientů ohrozit a přispět tak k případnému bankrotu.

Víme, že účinnou prevencí jak se bránit vyhlášení bankrotu je právě pojištění jednotlivých rizikových faktur. Vymáhací proces při vymáhání dluhů a pohledávek je záležitostí, která není zrovna levná a podnikatele občas stojí nejen čas, ale i nervy. Naše pojištění kryje nejen 85 % z fakturované částky, které Vám v případě neuhrazení ze strany Vašeho odběratele vyplatíme, a to ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou. Dokonce se postaráme i o veškerou administrativu spojenou s vyplacením odškodného a budeme až do 90 dne po splatnosti urgovat dlužníky.